KM 444/22

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Mirosław Fiałkowski podaje do publicznej wiadomości, że w dniu :
26.03.2025r. o godz. 12:00
na portalu http://e-licytacje.komornik.pl/

rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 952 kpc oraz art.  9863 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeksu postepowania cywilnego (dalej kpc) pierwsza licytacja nieruchomości:

udziału w wysokości 4/6 dłużnika w nieruchomości (nr działki 675), położonej w Swarzędzu, Zalasewo, dla której Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o nr KW PO2P/00153776/8.

Przetarg odbywa się w drodze licytacji elektronicznej i zakończy się w dniu 02.04.2025 r. o godz. 12.00 z zastrzeżeniem art.  9867 KPC.

Oznaczenie nieruchomości

Województwo : wielkopolskie
Miasto : Zalasewo, ul. Grecka 12
KW nr PO2P/00153776/8
nieruchomość działka nr 675
powierzchnia 754m2

Opis nieruchomości

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w Zalasewie, przy ul. Greckiej. Jest to droga gruntowa, o niskim, lokalnym natężeniu ruchu kołowego. Droga utwardzona asfaltem (ul. Polna) oddalona jest o około 100 metrów. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz pojedyncze działki niezabudowane przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. W odległości około 350 metrów znajdują się przystanki komunikacji miejskiej autobusowej (przy ulicy Średzkiej). W odległości około 1,5 km znajdują się podstawowe punkty handlowo – usługowe oraz placówki oświatowe.

W skład przedmiotowej nieruchomości wchodzi działka nr 675, o powierzchni 754 m2. Działka na planie trapezu prostokątnego, o płaskim ukształtowaniu terenu. Nieruchomość została w całości ogrodzona, ogrodzeniem z metalowej siatki. Ogrodzenie frontowe stanowi metalowy płot na murowanych z cegły klinkierowej słupkach, z przesuwną bramą oraz furtką. Część niezabudowana nieruchomości porośnięta jest roślinnością ruderalną, drzewami oraz krzewami. Dojście do budynku oraz podjazd do garażu zostały utwardzone kostką betonową, pozostała część działki bez utwardzeń. Uzbrojenie stanowią następujące sieci: energetyczna, wodna, gazowa, kanalizacyjna – zbiornik bezodpływowy, kanalizacyjna deszczowa.
Na przedmiotowej nieruchomości mieści się budynek mieszkalny jednorodzinny, w zabudowie wolnostojącej
z garażem w bryle budynku. Jest to obiekt parterowy z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia. Budynek wykonany został w technologii tradycyjnej, murowanej. Przykryty został dachem czterospadowym, w konstrukcji drewnianej, krytym dachówką ceramiczną. Do budynku prowadzi wejście w części frontowej budynku, natomiast z salonu możliwe jest wyjście taras i ogród. Zgodnie z zapisami dziennika budowy budowę rozpoczęto w 2000 roku. Budowa budynku nie została formalnie zakończona. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 181,63 m2. Standard wykończenia pomieszczeń – przeciętny.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Rzepakowej i tzw. osiedla Europejskiego w Zalasewie, uchwalonym przez Radę Miejską w Swarzędzu Uchwałą Nr XXXV/344/2017 z dnia 28 marca 2017 roku, nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem 6MN – tereny zabudowy jednorodzinnej.

Opis niezabudowanej części nieruchomości
W skład przedmiotowej nieruchomości wchodzi działka nr 675, o powierzchni 754 m2. Działka na planie trapezu prostokątnego, o płaskim ukształtowaniu terenu. Nieruchomość została w całości ogrodzona, ogrodzeniem z metalowej siatki. Ogrodzenie frontowe stanowi metalowy płot na murowanych z cegły klinkierowej słupkach, z przesuwną bramą oraz furtką. Część niezabudowana nieruchomości porośnięta jest roślinnością ruderalną, drzewami oraz krzewami. Dojście do budynku oraz podjazd do garażu zostały utwardzone kostką betonową, pozostała część działki bez utwardzeń.
Uzbrojenie stanowią następujące sieci:
sieć energetyczna,
sieć wodna,
sieć gazowa,
zbiornik bezodpływowy,
sieć kanalizacyjna.

Opis budynku mieszkalnego

Na przedmiotowej nieruchomości mieści się budynek mieszkalny jednorodzinny, w zabudowie wolnostojącej z garażem w bryle budynku. Jest to obiekt parterowy z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia. Budynek wykonany został w technologii tradycyjnej, murowanej. Przykryty został dachem czterospadowym, w konstrukcji drewnianej, krytym dachówką ceramiczną. Do budynku prowadzi wejście w części frontowej budynku, natomiast z salonu możliwe jest wyjście taras i ogród. Od właściciela nieruchomości otrzymano do wglądu dziennik budowy i na podstawie jego zapisów ustalono, iż budowę budynku rozpoczęto w 2000 roku. Budowa nie została formalnie ukończona.
Określenie stopnia zużycia:
Budynek wybudowany na podstawie pozwolenia na budowę z 2000 roku. Zgodnie z zapisami dziennika budowy ostatnie prace budowlane wykonano w 2005 roku. Budynek wykonany w konstrukcji tradycyjnej, przy zastosowaniu dobrej jakości materiałów. Gospodarka remontowa prowadzona w sposób systematyczny. Podczas wizji lokalnej nie zauważono pęknięć ani deformacji ścian i stropów wskazujących na błędy konstrukcyjne. Zauważono jednak pojedyncze spękania ścian oraz oznaki wilgoci. Budynek wykorzystywany jest zgodnie z jego przeznaczeniem na cele mieszkalne. Stopień zużycia technicznego SZ = 11 %.
Opis wykończenia pomieszczeń

Pomieszczenia budynku wykończone są w następującym standardzie:
posadzki: drewniane (deska bambusowa), płytki ceramiczne,
ściany: malowane farbami emulsyjnymi, płytki ceramiczne, częściowo z oznakami wilgoci,
sufity – malowane farbami emulsyjnymi, z widocznymi pęknięciami,
zabudowy kuchenna wykonana z materiałów przeciętnej jakości,
parapety wewnętrzne granitowe,
schody wewnętrzne drewniane,
grzejniki płytowe, w łazienkach grzejniki drabinkowe,
kominek żeliwny znajdujący się w salonie, obudowany płytami kamiennymi.

Dla potrzeb wyceny przyjęto standard wykończenia wnętrz jako przeciętny.

STAN PRAWNY NIERUCHOMOŚCI

Przedmiotowa nieruchomość zapisana jest w księdze wieczystej nr PO2P/00153776/8. Księga prowadzona jest przez VI Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego Poznań – Stare Miasto w Zalasewie. Ustalenia stanu prawnego nieruchomości dokonano na podstawie protokołu z badania księgi wieczystej z dnia 4 lipca 2023 roku.

Protokół opisu i oszacowania nieruchomości znajduje się do wglądu w kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Mirosława Fiałkowskiego, ul. Szafirowa 5, 62-030 Luboń, godzinach pracy kancelarii poniedziałek: 08.00-16.00 , wtorek-piątek 07.30-15.00.

Określona wartość rynkowa prawa własności nieruchomości gruntowej zabudowanej zapisanej w KW nr PO2P/00153776/8, zgodnie ze stanem na dzień wizji lokalnej:
1 277 500 zł
słownie: jeden milion dwieście siedemdziesiąt siedem tysiące pięćset złotych w tym:

Określona wartość rynkowa udziału przysługującemu Romanowi Sobczyk, w wysokości 4/6 części w prawie własności nieruchomości gruntowej zabudowanej zapisanej w KW nr PO2P/00153776/8, zgodnie ze stanem na dzień wizji lokalnej:
851 667 zł
słownie: osiemset pięćdziesiąt jeden tysięcy sześćset sześćdziesiąt siedem złotych

Określona wartość rynkowa prawa własności gruntu działki nr 675:
449 400 zł
słownie: czterysta czterdzieści dziewięć tysięcy czterysta złotych
w tym:
Określona wartość rynkowa udziału przysługującemu Romanowi Sobczyk, w wysokości 4/6 części w prawie własności gruntu działki nr 675:
299 600 zł
słownie: dwieście dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy sześćset złotych

cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania udziału przysługującemu Romanowi Sobczyk, w wysokości 4/6 części w prawie własności nieruchomości gruntowej i wynosi 638 750,25 zł.
Licytant przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 85 166,70 zł, najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu na rachunek bankowy Komornika numer:

Bank BNP Paribas SA Centrum Rozliczeniowe Nr 1 w Krakowie 72 1600 1462 1828 0895 4000 0001.

Nieruchomość nie jest obciążona podatkiem VAT.

 

Za datę złożenia przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego Komornika. Przepisu art. 964 kpc nie stosuje się.
Zgodnie z art. 976 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji,.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzono dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. W razie potrzeby Komornik niezwłocznie wzywa licytanta , pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu ,za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby – do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.
Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych , o których mowa powyżej, niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom zwraca się ją niezwłocznie. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny , traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Uiszczoną część ceny zwraca się. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą. a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa.
Sprzedaż nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej jest przeprowadzona za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa. Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta oferującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu.
Postąpienie nie może wynosić mniej niż jeden procent ceny wywołania, z zaokrągleniem wzwyż do pełnych złotych. Zaofiarowana cena przestaje wiązać, gdy inny licytant zaofiarował cenę wyższą.

W systemie teleinformatycznym wraz z obwieszczeniem o licytacji nieruchomości udostępnia się protokół opisu i oszacowania nieruchomości. Nie podlegają ujawnieniu zawarte w protokole opisu i oszacowania nieruchomości dane osobowe stron i innych uczestników postępowania.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie po uprzednim uzgodnieniu z Komornikiem dokładnego terminu, oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
W zakresie sposobu przeprowadzenia licytacji, organ odsyła do szczegółowych warunków dotyczących sposobu przeprowadzenia licytacji elektronicznej -Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 27 października 2021 r. w sprawie sposobu przeprowadzenia sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej oraz sposobu uwierzytelniania użytkowników systemu teleinformatycznego obsługującego licytację elektrorniczną (Dz. U.z 2021 r. poz.2005)

Pouczenia:
Art. 9861  § 1. Do sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej stosuje się przepisy rozdziałów 4-6 i 7 z odrębnościami wynikającymi z niniejszego rozdziału.
§ 2. Do sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej przepisów art. 8091 § 1 pkt 5 oraz art. 972 § 2 nie stosuje się.
Art. 9862  § 1. Sprzedaż nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej przeprowadza się na wniosek wierzyciela. Wniosek o dokonanie sprzedaży w drodze licytacji elektronicznej może zostać złożony także w razie złożenia wniosku o wyznaczenie ponownej lub drugiej licytacji.
§ 2. Jeżeli nieruchomość została zajęta na zaspokojenie kilku wierzytelności dochodzonych przez różnych wierzycieli, sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej dokonuje się, jeżeli zażądał tego którykolwiek z wierzycieli.
Art. 9863 § 1. Komornik w terminie tygodnia od dnia otrzymania od wierzyciela wniosku o przeprowadzenie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej zawiadamia o tym fakcie dłużnika. W zawiadomieniu wskazuje się nieruchomość lub część nieruchomości, których wniosek dotyczy, oraz poucza dłużnika o treści art. 975.
§ 2. Uprawnienie wynikające z art. 975 dłużnik może zrealizować w terminie tygodnia od dnia doręczenia mu zawiadomienia, o którym mowa w § 1. Po upływie wskazanego terminu kolejność przeprowadzenia przetargu poszczególnych nieruchomości lub ich części określa komornik.
§ 3. Przetargi dotyczące różnych nieruchomości lub ich części, zajętych w tym samym postępowaniu należy zaplanować tak, aby nie toczyły się równocześnie. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli łączna wysokość sumy oszacowania tych nieruchomości nie przekracza łącznej wysokości należności wierzycieli egzekwujących i kosztów egzekucyjnych.
§ 4. Licytacja nie może rozpocząć się wcześniej niż dwa tygodnie od dnia upływu terminu, o którym mowa w § 2 zdanie pierwsze.
Art. 9864 § 1. Sprzedaż nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej jest przeprowadzana za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
§ 2. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym.
§ 3. Obwieszczenie o sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej zamieszcza się na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej co najmniej dwa tygodnie przed terminem licytacji. Przepisów art. 955 i art. 956 nie stosuje się.
§ 4. W obwieszczeniu, o którym mowa w § 3, komornik wymienia informacje, o których mowa w art. 953 § 1 pkt 3, 6 i 7, a ponadto:
1) nieruchomość, która ma być sprzedana, ze wskazaniem miejsca jej położenia i przeznaczenia gospodarczego wraz z podaniem księgi wieczystej i miejsca jej przechowania lub z oznaczeniem zbioru dokumentów i sądu, w którym zbiór ten jest prowadzony;
2) informację o tym, że przetarg odbywa się w drodze elektronicznej, oraz o chwili rozpoczęcia i zakończenia przetargu;
3) informację o obowiązku uiszczenia rękojmi i jej wysokości;
4) czas, w którym w ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno będzie oglądać nieruchomość.
§ 5. W systemie teleinformatycznym wraz z obwieszczeniem o licytacji nieruchomości udostępnia się protokół opisu i oszacowania nieruchomości. Nie podlegają ujawnieniu zawarte w protokole opisu i oszacowania nieruchomości dane osobowe stron i innych uczestników postępowania.
§ 6. Krajowa Rada Komornicza usuwa obwieszczenie o sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej z upływem dnia wskazanego jako termin zakończenia przetargu.
Art. 9865 § 1. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Przepisu art. 964 nie stosuje się.
§ 2. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.
§ 3. W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby – do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.
§ 4. Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych, o których mowa w § 2, niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
Art. 9866 Na dzień przed rozpoczęciem przetargu w systemie teleinformatycznym udostępnia się informacje, o których mowa w art. 973, oraz pouczenia o treści przepisów art. 967, art. 969, art. 971, art. 976, art. 978 § 2, art. 981, art. 9867 § 31 i 5 oraz art. 9868.
Art. 9867 § 1. Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości.
§ 2. Komornik wyznacza licytację elektroniczną w taki sposób, aby zarówno termin rozpoczęcia, jak i zakończenia przetargu przypadał pomiędzy godziną 9.00 a 14.00 w dni robocze. Czas trwania przetargu wynosi 7 dni.
§ 3. W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przepisu art. 980 nie stosuje się.
§ 31. Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.
§ 4. W razie umorzenia egzekucji na podstawie art. 981 komornik niezwłocznie anuluje przetarg. Jeżeli w jednym z kilku prowadzonych równocześnie na podstawie art. 9863 § 3 zdanie drugie przetargów zaofiarowano cenę przekraczającą łączną wysokość należności wierzycieli egzekwujących i kosztów egzekucyjnych, komornik może anulować pozostałe przetargi. Z chwilą anulowania przetargu zaofiarowane przez licytantów ceny przestają wiązać.
§ 5. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa.
§ 6. Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu.
Art. 9868 § 1. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowy dopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu – w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia.
§ 2. Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
§ 3. Skargę za pośrednictwem systemu teleinformatycznego mogą złożyć także osoby niewymienione w § 2, o ile posiadają w tym systemie konto.
Art. 9869 Niezwłocznie po zamknięciu przetargu, nie później niż w terminie tygodnia, komornik przesyła sądowi protokół z przebiegu przetargu, wszystkie nierozpoznane skargi oraz dokumenty niezbędne do udzielenia przybicia.
Art. 98610 § 1. Sąd albo referendarz sądowy wydaje postanowienie co do przybicia na posiedzeniu niejawnym w terminie tygodnia od dnia otrzymania protokołu z przebiegu przetargu oraz dokumentów niezbędnych do udzielenia przybicia. Przepis art. 988 § 2 stosuje się.
§ 2. Wysłuchania licytanta, który zaofiarował najwyższą cenę, oraz uczestników przetargu dokonuje się jedynie wtedy, gdy jest to konieczne dla wydania postanowienia co do przybicia.
Art. 98611 Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, sposób przeprowadzenia sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej oraz sposób uwierzytelniania użytkowników systemu teleinformatycznego obsługującego licytację elektroniczną, mając na względzie zapewnienie ochrony praw osób uczestniczących w licytacji, sprawność postępowania, skuteczność egzekucji, bezpieczeństwo posługiwania się dokumentami w postaci elektronicznej oraz dostępność systemu teleinformatycznego.
Art. 987 Po zamknięciu przetargu sąd w osobie sędziego albo referendarz sądowy, pod którego nadzorem odbywa się licytacja, wydaje na posiedzeniu jawnym postanowienie co do przybicia na rzecz licytanta, który zaofiarował najwyższą cenę, po wysłuchaniu tak jego, jak i obecnych uczestników.

Cena wywoławcza: 638750 zł

Data licytacji: 2025-03-26