Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Mirosław Fiałkowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 21-11-2024r. o godz.10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu mającego siedzibę przy Al. Marcinkowskiego 32 w sali nr 8, odbędzie się druga licytacja udziału dłużnika w wysokości 21/216 części w prawie własności nieruchomości położonej w Poznaniu przy ul. Brzozowej 4, dla której Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto prowadzi KW PO2P/00009930/2.
Nieruchomość położona jest w Poznaniu, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz pojedynczych działek niezabudowanych przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową. Dojazd zapewnia ul. Brzozowa, będąc drogą utwardzoną asfaltem, z urządzonym poboczem, o niskim lokalnym natężeniu ruchu kołowego. W zasięgu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej oraz podstawowe punkty handlowo-usługowe. Nieruchomość gruntowa zabudowana, składa się z działki nr 46 o powierzchni 490 m2 . Działka posiada kształt regularny, prostokątny oraz płaskie ukształtowanie terenu. Nieruchomość posiada całkowite ogrodzenie wykonane w zróżnicowanej formie – przęsła stalowe (od frontu), siatka handlowa na słupkach stalowych oraz murowane. Wjazd zabezpieczono dwuskrzydłową bramą stalową. W części frontowej mieści się budynek mieszkalny, natomiast w części tylnej (północnej) znajdują się cztery niezwiązane trwale z gruntem garaże jednostanowiskowe. Część niezabudowana stanowi ciągi komunikacyjne oraz zagospodarowana jest trawnikiem i nasadzeniami ozdobnymi. Dojście do budynku zostało utwardzone wylewką betonową. Uzbrojenie stanowią następujące sieci: energetyczna, wodna, kanalizacja, gazowa. Na przedmiotowej nieruchomości, w jej frontowej części, mieści się budynek mieszkalny jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej, w którym wydzielono samodzielnie funkcjonujące części mieszkalne (każdy z lokali zajmuje jeden poziom – parter, piętro, poddasze). Budynek o powierzchni użytkowej 216,19 m2. Obiekt kilkudziesięcioletni, wybudowany w konstrukcji tradycyjnej, podpiwniczony, o trzech kondygnacjach nadziemnych. Główne wejście prowadzi od strony wschodniej. W dniu wizji lokalnej budynek był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem na cele mieszkalne. Standard wykończenia wnętrz określono jako podstawowy. Zgodnie z Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Świerczewo – część A” w Poznaniu, zatwierdzonym Uchwałą Nr XXVII/377/VII/2016 Rady Miasta Poznania z dnia 5 kwietnia 2016 roku (Rocznik 2016, poz. 2913), wyceniana nieruchomość, stanowiąca działkę nr 46, mapa nr 15, obręb Dębiec, położona jest na terenach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
Suma oszacowania wynosi 92 800,00zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 61 866,67zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 9 280,00zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank BGŻ BNP Paribas SA Centrum Rozliczeniowe Nr 1 w Krakowie 72 1600 1462 1828 0895 4000 0001 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. Zgodnie z art. 976 § 1 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie po uprzednim uzgodnieniu z Komornikiem dokładnego terminu, oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Komornik Sądowy
Mirosław Fiałkowski