O B W I E S Z C Z E N I E O L I C Y T A C J I N I E R U C H O M O Ś C I W T R Y B I E U P R O S Z C Z O N Y M KW PO2P/00232739/5.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Nowe-Miasto i Wilda w Poznaniu Mirosław Fiałkowski na podstawie art.953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 21 sierpnia 2024r o godzinie 11.00 w kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda Mirosława Fiałkowskiego, mieszczącej się w Luboniu przy ul. Szafirowej 5 odbędzie się :
p i e r w s z a l i c y t a c j a

nieruchomości położonej w Poznaniu, obręb Starołęka, działka nr 15/12, dla której Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi KW PO2P/00232739/5.

Najbliższe otoczenie stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, tereny zabudowy handlowo-usługowej, produkcyjnej oraz działki niezabudowane. W odległości ok. 500 m przebiega autostrada A-2. Nieruchomość położona w drugiej linii zabudowy z sięgaczem o długości 75 m i szerokości 5 m do ul. Mysłowickiej. Dojazd do nieruchomości drogami asfaltowymi – ulicą Starołecką, bezpośredni ulicą Mysłowicką. Działka nr 15/12 o powierzchni 8006 m2 , posiada kształt wydłużonego prostokąta (szerokość działki – ok. 29 m), ukształtowanie terenu jest płaskie. Działka w niewielkiej części ogrodzona siatką stalową na słupkach, betonowym prefabrykowanym płotem i jest użytkowana rolniczo. Uzbrojenie terenu: P, W, K, G – w ulicy Mysłowickiej. Działka znajduje się w I strefie obszaru ograniczonego użytkowania dla lotniska wojskowego Poznań – Krzesiny. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania uchwalonym dnia 11 lipca 2023r. uchwałą Rady Miasta Poznania LXXXVIII/1670/VIII/2023 wyceniana nieruchomość jest położona w przeważającej części na terenie oznaczonym jako U/P – tereny zabudowy usługowej, produkcyjnej, składów, magazynów

Przedmiot egzekucji oszacowano na kwotę 2 005 800,00zł .
Cena wywołania wynosi 1 504 350 ,00 zł i stanowi ¾ ceny oszacowania.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, tj.
200 580,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. . Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:Bank BGŻ BNP Paribas SA Centrum Rozliczeniowe Nr 1 w Krakowie
72 1600 1462 1828 0895 4000 0001
Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa (art. 8671 kpc w zw. z art. 10136 § 1 kpc).Rękojmi nie składa wierzyciel przystępujący do przetargu, któremu przysługuje wierzytelność o wartości nie niższej od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości jego wierzytelność oraz prawa korzystające z pierwszeństwa przed tą wierzytelnością znajdują pokrycie w cenie wywołania. Jeżeli wartość wierzytelności jest niższa od wysokości rękojmi albo znajduje tylko częściowe pokrycie w cenie wywołania, wysokość rękojmi obniża się – w pierwszym przypadku do różnicy między pełną rękojmią a wartością wierzytelności, w drugim przypadku – do części wartości wierzytelności niepokrytej w cenie wywołania.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w zw. z art. 10136 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym, chyba że chodzi o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu (art. 8672 kpc w zw. z art. 10136 § 1 kpc).Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie lub przedmiotów razem z zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.Licytacja odbędzie się na podstawie art.1013.6 kpc. Zgodnie z treścią art.869 kpckomornik udzieli przybicia osobie ofiarującej najwyższą cenę, jeżeli po trzykrotnym wezwaniu do dalszych postąpień nikt nie zaofiaruje wyższej ceny. Zgodnie z treścią art. 871 kpc „Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych, przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy.”

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie po uprzednim uzgodnieniu z Komornikiem dokładnego terminuoraz przeglądać w kancelarii komornika akta sprawy oraz odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

 

Komornik Sądowy

Mirosław Fiałkowski